På en rolig 1.250 m2 naturgrund direkte op til stort fredet hede område, ligger dette dejlige sommerhus. Det er opført i 2004, er rummeligt og meget velindrettet med store vinduespartier, der giver et godt lysindfald. Huset er ideelt for børnefamilier. Her er bla. gynge og sandkasse.
Godt indrettet sommerhus
De 93 m2 er fordelt på køkken/stue, 3 værelser, 2 badeværelser og en gang. Stuen er lys og indbydende, har loft til kip, og et hyggeligt hjørne med alkove. Der er 3 soveværelser, hvor 2 er med dobbeltseng og 1 med to enkeltsenge. Med to ekstra sovepladser i alkoven er der plads til i alt 8 personer. Gulvene er tæppebelagte i hele huset, bortset fra trægulv i køkkenet og fliser med gulvvarme på badeværelserne. Det store badeværelse er smagfuldt indrettet med sorte fliser, en dejlig spa, en lækker bruseniche og en rummelig sauna. Der er gratis internet i huset, ligesom der er brændeovn, opvaskemaskine og vaskemaskine.
Ideelt til børnefamilier
Sommerhuset er velegnet til en ferie for familier med børn, der er gynge og sandkasse til rådighed. Legoland ligger kun ca. 1 times kørsel fra huset, ligesom der er masser af mulighed for at fiske, eller tage på shoppingtur til Hvide Sande eller Ringkøbing.
Et rigtigt skønt sommerhus på den dejlig fredet naturgrund.
|