Charmerende sommerhus med pizzaovn og plads til 8
Blomstervangen 25, Jegum Ferieland - Sommerhusnr.: 20108
Om huset
Dette charmerende sommerhus på Blomstervangen 25 i Jegum Ferieland, bygget i år 2000, tilbyder en herlig kombination af komfort og funktionalitet, perfekt for en stor familie eller en gruppe venner, som ønsker at tilbringe en uforglemmelig ferie sammen. Sommerhuset er ikke kun menneskevenligt, men også dyrevenligt, da 1 hund er mere end velkommen til at tage del i ferieglæderne. Har I medbragt elbilen, er der også rig mulighed at oplade den ved sommerhuset.
Afslapning med sauna og tømmespa
Sommerhuset byder på plads til 8 personer fordelt på 4 charmerende soverum, der skaber den perfekte ramme for afslapning og privatliv. I opholdsrummet spreder brændeovnen en varm og indbydende atmosfære, mens den behagelige gulvvarme omfavner jer med blid varme, uanset årstiden. Det veludstyrede køkken med opvaskemaskine gør madlavningen til en fornøjelse og giver dig mere tid til at nyde selskabet med dine kære.
Drager I videre ind i huset, finder I 1 badeværelse og 1 gæstetoilet, som der altid er nem adgang til, når det er tid til at gøre sig klar til dagens oplevelser. Efter en dag fyldt med aktiviteter kan du lade dagens stress fordampe i husets luksuriøse sauna eller tage en afslappende tur i tømmespaen, hvor du kan lade dine muskler slappe helt af. Vaskemaskinen står klar til at holde garderoben frisk og klar til nye eventyr, så du kun skal fokusere på at nyde ferien i de smukke omgivelser.
Udendørs liv for hele familien med grill og legeplads
Udelivet omkring sommerhuset tilbyder et væld af muligheder for både afslapning og leg. På den rummelige plænegrund kan I finde jeres egen lille oase, hvor hele familien kan nyde solens stråler eller lege frit i det åbne rum. Børnene vil elske at tilbringe tid på gyngen eller bygge imponerende sandslotte i sandkassen, mens I har kan holde øje med dem fra terrassen og nyde et glas vin imens.
Sommerhuset byder på både en åben og en overdækket terrasse, hvor I kan nyde de lange sommeraftener. Her kan I tænde op i grillen eller pizzaovnen og tilberede lækre måltider under åben himmel, mens solnedgangen maler himlen i smukke farver. Uanset om det er tid til leg eller ren afslapning, tilbyder udelivet ved sommerhuset en perfekt balance og et utal af muligheder for alle aldre.
Oplev området nær Blomstervangen 25 i Jegum Ferieland
Sommerhuset ligger perfekt for dem, som ønsker at kombinere afslapning med spændende udflugter. Kun 100 meter fra sommerhuset kan I finde indkøbsmuligheder, der gør det let at få fat i de daglige fornødenheder. En kort køretur på 12 kilometer bringer jer til den imponerende Vesterhavskyst, hvor de brede sandstrande tilbyder både afslapning og aktivitet.
I området kan I opleve nogle af de lokale attraktioner, som byder på noget for hele familien. Blot en kort tur væk finder I Blåvand Zoo, hvor børnene kan glæde sig over at møde spændende dyr. Ikke langt derfra ligger Tirpitz Museum, hvor historien om Atlanterhavsvolden bringes til live gennem moderne og interaktive udstillinger.
- Soverum:4
- Bolig-/Grundareal:100 / 1626 m²
- Byggeår:2000
Lokalkontor
Esmark Houstrup
Telefon: +45 69 15 96 13
E-mail: houstrup@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
Nadine ReiswichDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
I betragtning af, at huset er en smule "ældre", er det dog stadig vidunderligt. Grunden er et paradis for børn, de to terrasser er også super, man kan sidde i solen på den ene side og i skyggen på den anden side. Det regnede meget de første dage, men ikke desto mindre kunne man takket være den overdækkede terrasse sidde udenfor om aftenen og lytte til naturen. Så vi sagde allerede den første aften, at vi gerne vil holde ferie i dette hus igen og igen. Næste år kommer vi igen, godt nok i et andet feriehus, fordi vi er flere personer, men året efter helt sikkert i dette hus igen.
Leonie JoosDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Det er et ældre, men solidt feriehus, som er omgivet af en stor, velplejet have. Huset i sig selv er ret enkelt og ikke meget moderne, men har alt, hvad man har brug for til en god ferie. Der er rigeligt med plads til en større familie eller en gruppe venner, og det er dejligt, at det også er hundevenligt. For os var det en fantastisk base til udflugter til stranden eller i det omkringliggende område, og et godt, rent sted at overnatte og lave mad.
Bernd WaltherDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Sommerhuset har alt, hvad der er nødvendigt for at have en dejlig ferie. Den indhegnede store grund kunne vi og vores hund godt lide.
Tina PetersenDanmark
4 ud af 5
4 ud af 5
4 out of 5
4 ud af 5
4 ud af 5
4 out of 5
Fint hus med alt hvad der er brug for
Thorsten KollatDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Huset er gammelt og noget rustikt. Alligevel rent og tilstrækkeligt udstyret.
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Huset er fuldt udstyret til 6 til 8 personer, der er rigeligt med service og også plads. Soveværelserne er ret trange, pladsen mellem seng og skab er smal. Sengene er komfortable og brede nok. Vi følte os meget godt tilpas.
GastDeutschlandAI Oversat
4 ud af 5
4 ud af 5
4 out of 5
4 ud af 5
4 ud af 5
4 out of 5
vi var meget tilfredse med vores feriehus
GastDeutschlandAI Oversat
3.5 ud af 5
3.5 ud af 5
3.5 out of 5
3.5 ud af 5
3.5 ud af 5
3.5 out of 5
Lille rustikt men hyggeligt hus.
Mette LoftagerDanmark
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Rigtig hyggeligt og godt indrettet. Dejlig have, og privat terrasse, og dejligt at der var indhegnet.
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Smukt rustikt sommerhus i idylliske omgivelser. Med kærlig indretning og sans for detaljen.
Mirja KoppelinDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Du finder et absolut indbydende sommerhus med alt hvad du behøver.
Antje WichmannDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Vi var 14 dage i feriehuset, beliggenheden er i top. Huset har en meget smuk have og to terrasser, en dejlig overdækket siddeplads. Det har 4 soveværelser. Vi var to med hund. Vi følte os meget godt tilpas. Alt hvad man har brug for var der. I køkkenet kunne man meget let lave mad sammen. Vi kunne godt lide det.
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Houstrup
Houstrup Strandvej 4
6830 Nørre Nebel
Telefon: +45 69 15 96 13
Email: houstrup@esmark.dk
















































