Om huset
Er I på jagt efter et luksussommerhus til 12 personer, hvor I kan nyde den storslåede, vestjyske natur med udespa, udesauna og udebruser, finder I det hele i det store, smukke feriehus på Vesterballevej 26 – inden døre er der sågar bordtennis og billard.
På Vesterballevej 26 kan I få en pause fra hverdagen, stresse af og nyde hyggeligt samvær med hinanden i det smukke og velindrettede hus, både inde og ude, for her er hele 215 m2 på den 2350 m2 store naturgrund.
Også jeres el-bil kan blive ladet op, for huset er forsynet med et ladestik.
Fælles hygge i husets hjerte
I de store, lyse rum i sommerhuset på Vesterballevej 26 er rammerne sat til en minderig ferie.
Køkken-alrummet er husets hjerte – her kan I sammen lave dejlig feriemad og gøre brug af såvel kombiovn som opvaskemaskine samt en 60 liters separat fryser til jeres madvarer. Og har I lyst til et slag billard eller bordtennis, kan I lave en ferieturnering.
Der er 6 soverum på Vesterballevej 26, hver med en dobbeltseng, så I alle 12 kan komme til at sove godt og få hvilet ud på feriedagene. I stuen, badeværelserne og soverummene er der gulvvarme, så I kan holde fødderne varme, også på kolde dage.
Generelt sørger en effektiv varmepumpe for, at der altid er et behageligt indeklima i det skønne træhus.
I huset er der desuden både vaskemaskine og tørretumbler, som kan gøre arbejdet med tøjvasken for jer, så I kan slappe af, også imens I er på ferie.
Slap af mellem graner og fyrretræer
På den næsten ugenerte grund er der også god mulighed for masser af ferieglæde udendørs. På den delvist overdækkede terrasse kan I fra udespaen betages af den storslåede stjernehimmel, få varmen af en sund svedetur i udesaunaen og få en forfriskende skylle i udebruseren efter solbadning på liggestolene. Eller tag en lur på solvognen eller læs en god bog i en rolig krog…
Når I trænger til noget godt til maven og ganen, kan I lave dejlig feriemad på gasgrillen og nyde maden med en øl eller et koldt glas vin. Til børnene er der en gynge på grunden, som de kan hygge sig med, mens de voksne snakker, og generelt er der masser af plads at boltre sig på.
På opdagelse i nærområdet
Hvis I vil have sand mellem tæerne og en dukkert i Vesterhavet, er der 3 km til stranden. Men oplevelsen i den fantastiske natur er afstanden værd, og det samme er de 5 km til Blåvand – her er der shopping- og hyggemuligheder for enhver, med butikker og beværtninger m.m.
Und også jer selv en tur op i Blåvandshuk Fyr, og oplev museerne Tirpitz i Blåvand og Flugt i Oksbøl. Og når børn og dyreelskere skal have en på opleveren, er Blåvand Zoo det oplagte valg.
- Soverum:6
- Bolig-/Grundareal:215 / 2350 m²
- Byggeår:2025
Lokalkontor
Esmark Blåvand
Telefon: +45 69 15 96 16
E-mail: blaavand@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
Julia KohlerDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
Nyt, meget moderne sommerhus med fantastisk udstyr. Køkkenet er en drøm, de elektriske apparater er af meget høj kvalitet. Udstyret med service osv. er meget generøst. Der manglede intet. Meget flotte og komfortable møbler og havemøbler. Huset er slet ikke lydtæt og kan fint bebos med mange personer. Det ligger i et meget roligt område, og man kan nyde en afslappet ferie her. Den skønne jacuzzi og den super sauna bidrager også til dette. Vi ville til enhver tid gerne komme tilbage hertil.
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Blåvand
Blåvandvej 1
6857 Blåvand
Telefon: +45 69 15 96 16
Email: blaavand@esmark.dk
8.288
8.288
8.288
Oplistet i: OmråderHoVesterballevej 26, 6857 Blåvand