Om huset
I Klegod finder du et lille og hyggeligt sommerhus på Lyngsletten 3. Sommerhuset er fyldt med charme, hvilket kommer til udtryk i indretningen samt faciliteterne – bemærk, at der ikke er internet. Sommerhusets ligger roligt og naturskønt ikke langt fra de hyggelige byer Hvide Sande og Søndervig.
Hyggeligt og charmerende sommerhus på Lyngsletten 3
Huset fremstår meget charmerende både ude og inde. I stuen finder du brændeovnen, som sikrer hygge og varme også på de kolde dage.
Indretningen er enkel og hyggelig, og her kan man slappe helt af.
Sommerhuset har 3 værelser, 1 med en dobbeltseng, et med 2 enkeltsenge og det sidste med en køjeseng. Derudover byder sommerhuset på en sauna, som sørger for wellness-stemning på ferien. Sommerhuset er med sine 57 m2 et hyggeligt fristed, hvor man kommer hinanden ved.
Der er ikke internet i sommerhuset, hvilket lægger op til maksimalt nærvær og rig mulighed for at læse en god bog eller spille et sjovt spil.
Sydvendt terrasse perfekt til solskinsdage
På solskinsdage kan livet nydes på sommerhusets sydvendte terrasse. Her finder I havemøbler med plads til hele familien. Nyd et lækkert måltid mad fra sommerhusets grill, drik morgenkaffen udendørs eller forkæl jer selv med et godt glas vin til solnedgang..
Kan du slet ikke få nok af solen, kan du smide dig i en af liggestolene, hvor du kan nyde solen i timevis i form af en middagslur.
Sommerhusets beliggenhed
Sommerhuset befinder sig på Lyngsletten 3 i Klegod, hvilket er få minutters kørsel fra Søndervig og fra havnebyen Hvide Sande. I begge byer finder I et stort udvalg af butikker, restauranter og mange aktivitetsmuligheder.
Derudover lægger sommerhusets beliggenhed op til en rask spadseretur til stranden, som findes 1 kilometer fra sommerhuset. Perfekt rute til en gåtur med hunden, som også er velkommen på Lyngsletten 3.
- Soverum:0
- Bolig-/Grundareal:0 / 0 m²
- Byggeår:2024
Lokalkontor
Esmark Hvide Sande
Telefon: +45 69 15 96 20
E-mail: hvidesande@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Et fantastisk hus
Birgit Skovgaard JensenDanmark
3.5 ud af 5
3.5 ud af 5
3.5 out of 5
3.5 ud af 5
3.5 ud af 5
3.5 out of 5
Dejligt hus til få mennesker
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Rolig beliggenhed Hyggeligt lille sommerhus
Birgit KlimpelDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Et meget dejligt sommerhus Vi følte os meget godt tilpas og nød ferien . Kaminen i huset er en rigtig succes .
Ralf Olaf MeyerDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Lille, meget hyggeligt feriehus. Godt udstyret køkken. Det er godt, at man kan stille cyklerne i skuret. Meget vel egnet til 2 personer.
Ralf MehnertDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Hyggeligt, lille, stille feriehus, der minder om ferie i barndommen. Huset står på en lille græsplænegrund, der næsten er ugeneret. Perfekt egnet til 2 til 4 personer.
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Et lille hyggeligt hus med alt, hvad man behøver. Sengene er komfortable, køkkenet er godt udstyret og indretningen er behagelig.
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Det er et lille sødt og rent feriehus. Vi var to med hund, og alt fungerede godt. Badeværelset er noget lille, men det kan man arrangere sig med. Terrassen indbyder til at blive hængende, og roen giver mulighed for rekreation. Man kan nå stranden til fods, så vi kunne mærke den friske Nordsøluft og det kraftige brusen fra havet hver aften. Vi kunne godt lide det.
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Et særligt hyggeligt lille meget velholdt hus med en fantastisk terrasse og en smukt beplantet grund. I stuen er der nye meget komfortable møbler. I køkkenet finder man alt, hvad man har brug for, vi manglede intet. Sengene var komfortable, vi sov godt. Vi kommer bestemt tilbage.
GæstDanmark
4 ud af 5
4 ud af 5
4 out of 5
4 ud af 5
4 ud af 5
4 out of 5
Fint lille sommerhus passende til par. God beliggenhed ift ture i det smukke område.
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Hvide Sande
Kirkevej 6
6960 Hvide Sande
Telefon: +45 69 15 96 20
Email: hvidesande@esmark.dk
Oplistet i: OmråderKlegodLyngsletten 3, 6950 Ringkøbing












































