Om huset
På Gøgevej 31 ved Vejers Strand finder I et lyst feriehus med plads til 8 personer. Feriehuset har en fin udestue og ligger tæt på både indkøbsmuligheder og Vesterhavet, hvilket gør det til et godt udgangspunkt for ferien.
Skøn udestue til forlængelse af sommerhalvåret
Sommerhuset på Gøgevej 31 har en skøn beliggenhed og er indbegrebet af klassisk feriehus – indrettet i lyse materialer med masser af træ. Opholdsrummet er sommerhusets hjerterum. Her er plads til nærvær og dejlige stunder med familien – uanset om det gælder fællesmadlavning eller hyggelige brætspilsaftener. Slap af i sofaen med en god film, der kan streames vha. Chromecastet. Til de køligere aftner er her en brændeovn, som spreder varme og glæde i rummet.
Her er 4 fine soveværelser, og børnene vil elske værelset med køjesengen. Her er et dejligt badeværelse med gulvvarme samt et gæstetoilet, så I undgår morgenkøen. Praktisk er her både vaskemaskine og tørretumbler.
Et højdepunkt er den fine udestue, der er med til at forlænge ”udesæsonen.” Her kan I nyde morgenkaffen på de første forårsdage og efterårsdagene, og ikke mindst nyde naturen på tæt hold. Brændeovnen i udestuen er til pynt og kan ikke benyttes.
Gøgevej 31 - Terrasser og grønt areal til aktiviteter
På de solrige dage kan I nyde roen og solens varme på en af de 2 terrasser. Feriehuset er beliggende på en skøn naturgrund, hvor de omkringliggende træer skærmer for vinden. Slap af i havemøblerne – her er både havestole og liggestole. Imens kan børnene lege. Her er sandkasse, gynger og et stort grønt areal, som er oplagt til en fodboldkamp eller kongespil.
En oplevelsesrig dag skal afsluttes med et lækkert grillmåltid. Tænd op i grillen, nyd måltidet på terrassen med et køligt glas vin og planlæg morgendagens program.
Ferie ved badebyen Vejers
Feriehuset er beliggende kun 1 km fra den smukke sandstrand – og med sø, købmand, naturlegeplads, vandrestier og tennisbane i umiddelbar nærhed. Her er rig mulighed for at nyde naturen, gå lange gåtur med hunden og koble af fra den travle hverdag. Selve byen byder på charmerende butikker, hyggelige caféer og restauranter, hvor I kan smage på lækre lokale retter.
Der findes masser af spændende udflugtsmål i nærheden af Vejers – både Henne Strand, Oksbøl og Blåvand er bestemt værd at kigge forbi. Her kan I blandt andet besøge Flugt museet, den indendørs klatrepark, Junglefun, escape room eller Grærup fiskesø.
Lademulighed for el bilen, der er en ladestander, medbring eget kabel.
- Soverum:4
- Bolig-/Grundareal:94 / 2007 m²
- Renoveret / Byggeår:2021 / 1960
Lokalkontor
Esmark Vejers
Telefon: +45 69 15 96 17
E-mail: vejers@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
Silke UlrichDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
Feriehuset er lyst, venligt og hyggeligt indrettet, vinterhaven blev gerne brugt til spillenachmittage og -aftener. Vi følte os godt tilpas fra første øjeblik. Køkkenet har alt, hvad man har brug for. Grunden er velholdt, man finder altid et solrigt (eller skyggefuldt) sted! Gerne igen!!
Gert SpalteholzDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
Et meget smukt feriehus er toppen, vinterhaven blev fuldt udnyttet af os
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
Meget smukt og meget ordentligt sommerhus. Køkkenet er godt udstyret. Rigt med service og bestik. Mange siddepladser på terrassen og der er endda en "brødfahrrad" i garagen. Alt er meget velholdt og meget rent.
Claudia Vogt-KaterDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
Feriehuset er meget rent og kærligt indrettet. Der er også nok plads i skabene til at gemme sine souveniers. Det ligger på en næsten usynlig grund. Og det er godt, at man kan ankomme til huset på en søndag. På den dag er der mindre trafik på vejene.
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Vejers
Vejers Havvej 81
6853 Vejers Strand
Telefon: +45 69 15 96 17
Email: vejers@esmark.dk
3.598
3.598
3.618
Oplistet i: OmråderVejersGøgevej 31, 6853 Vejers Strand
















































