Sommerhus med poolområde og vildmarksbad tæt på stranden
Tingodden 35, Årgab - Sommerhusnr.: E4498
Om huset
Velkommen til dette velindrettede og skønne sommerhus på Tingodden 35, som ligger i 1. klitrække. Det smukke sommerhus er til jer, som ønsker en komplet ferie med både pool, wellnessområde, vildmarksbad og meget mere. Sommerhuset blev bygget i 1984, men er blevet gennemrenoveret i 2023. Her er der plads til 10 personer, hvilket er perfekt til en stor familie eller til at tage afsted flere familier sammen.
Wellnessområde med swimmingpool, spabad og sauna
Træd ind i dette sommerhus’ omdrejningspunkt, et fantastisk poolområde. Her kan I få rigtig mange timer til at gå, og en pool er jo altid et hit blandt børnene. Mens børnene leger i poolen, kan I som forældre koble helt af. Sæt jer i den rummelige indendørsspa efterfulgt af en tur i saunaen, som har ruder til poolrummet.
Hvis du ikke er den største vandhund, er der også et sofaområde herinde, hvor du kan nyde en god bog eller en kop kaffe.
Skønt køkkenalrum og aktivitetsrum med bordtennis og billard
I sommerhusets centrum møder I det store og moderne køkkenalrum. Lav et skønt måltid i husets velfungerende køkken, som ovenikøbet har to ovne. Eller slap af i de komfortable stuemøbler foran husets fjernsyn. Her kan I streame jeres yndlings film på chromecasten.
Smut en tur i aktivitetsrummet og spil noget bordtennis, eller hyg jer ved billardbordet, hvor I også finder husets anden brændeovn, som er en rigtig hyggelig opvarmningskilde på de køligere dage.
Sommerhuset rummer 3 badeværelser, så I slipper for kø foran badeværelserne om morgenen. Det ene badeværelse findes i poolrummet, hvilket gør det let tilgængeligt for vandhundene.
Lækkert udendørsareal med vildmarksbad og udebruser
Sommerhuset har en stor og afskærmet terrasse, som I vil kunne nyde i flere timer. I tilfælde af alle slags vejr, er der tænkt på en måde, hvor I stadig kan nyde den skønne vestjyske natur.
På de køligere dage er vildmarksbadet et oplagt valg. Tænd op i vildmarksbadet, fyld glasset og nyd det dejlige varme vand. På de varme danske sommerdage er husets havemøbler til rådighed. Start dagen med en kop kaffe i solen. Nyd dagen på en af solvognene og få lidt kulør på kroppen.
Når det bliver lidt for varmt, kan I fra april til november nyde et forfriskende køligt brusebad i sommerhusets udebruser. Til aften kan I lave et lækkert grillmåltid efterfulgt af et brætspil og hyggeligt samvær.
Tæt på byen Hvide Sande og 100 meter til stranden
Sommerhuset ligger i første klitrække blot 100 meter fra den skønne strand ved Vesterhavet, hvor man altid kan få flere dage til at gå. Det er et skønt sted til en gåtur, men også til at bade i havet og bygge sandslotte. Det er en sand legeplads for børnene, som helt sikkert skal besøges.
Derudover ligger sommerhuset blot en gåtur eller en cykeltur fra den charmende havneby, Hvide Sande. Her kan I opleve alle de lækre restauranter og spændende butikker. Nyder du at tilbringe en dag med lidt shopping eller en is, er dette det helt ideelle sted at besøge.
- Soverum:5
- Bolig-/Grundareal:240 / 19000 m²
- Renoveret / Byggeår:2023 / 1984
Lokalkontor
Esmark Hvide Sande
Telefon: +45 69 15 96 20
E-mail: hvidesande@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
Tom KanießDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
Feriehuset er virkelig fantastisk indrettet og stilfuldt møbleret. Tidløst design møder skandinavisk hygge-karakter. Uanset om det er i poolen under storm og regn eller på stranden i solskin, så tilbyder dette hus alt, hvad hjertet begærer. Vi har følt os helt igennem tilpas her og kommer gerne tilbage.
Daniela RichterDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
Flot udstyr, køkken med airfryer, god rumopdeling, flot aktivitetsrum, pool/jacuzzi alt godt. Meget plads til 2 familier.
Kathleen BorsdorfDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
Feriehuset var et virkelig meget flot, moderne indrettet feriehus, hvor der ikke manglede noget. Lys og venlig med en rummelig terrasse. Pool, boblebad og sauna var rene. Sengene var ikke slidte og også meget rene. Jeg ville booke det igen på samme måde.
Bernd LangbehnDeutschlandAI Oversat
3.5 ud af 5
3.5 ud af 5
Skønt stort feriehus, godt egnet til to familier eller en større gruppe. Men delvist renoveringsarbejde er nødvendigt.
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
Feriehuset ligger cirka 200m fra stranden, adskilt af en stor klit. I huset er der et spabad, en sauna, en pool og en hot tub på terrassen. Der er 2 grill og mange siddepladser på terrassen. I fritidsrummet kan man spille billard, bordtennis og dart. Huset er meget stort og har plads til op til 10 personer. Køkkenet er tilstrækkeligt stort og godt udstyret.
Kevin ZimmermannDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
Huset har alt, hvad der er brug for i hverdagen. Ud over den normale indretning har det et dejligt poolområde med sauna og spabad, alt var meget rent. Et absolut højdepunkt var vildmarksbadet udenfor. Billardbordet, bordfodboldbordet og muligheden for at spille dart, giver alle en mulighed for at have en masse sjov, selv når vejret er dårligt. Både for voksne og for børn.
Mario SchäferDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
Et smukt veludstyret hus med alt hvad man behøver! Tilstrækkeligt med service, gryder, glas osv. Anbefales til op til 7 voksne og to børn! Et smukt beskyttet terrasseområde med mange liggestole, stole og borde nok! Med poolen og spilleområdet er der også nok at lave i dårligt vejr, og der er nok steder at trække sig tilbage til, hvis man har brug for lidt plads!
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
Meget smukt, godt indrettet sommerhus. Godt egnet til 6-8 personer. Området er super smukt, og nærheden til stranden er en drøm.
Marc ThobabenDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
Sommerhuset er top
GastDeutschlandAI Oversat
4 ud af 5
4 ud af 5
Et dejligt hus med alt, hvad man behøver til en afslappende ferie. Fordelingen af badeværelserne er lidt vanskelig, da man skal igennem et soveværelse for at komme til et af dem. For grupper betyder det lidt mere planlægning og koordinering, men det fungerede også godt for os. Jeg kan anbefale huset til to familier med børn.
Maike SchmidtDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
Det var en super skøn ferie! Vi manglede ikke noget! Det er super rent, Der er plads nok, spillerummet er super, så har man også i dårligt vejr tilstrækkelig variation! Poolområdet er fremragende, vandtemperaturen er perfekt! Og ikke at glemme en perfekt service fra Esmark! Vi kommer gerne igen I badeværelserne kunne man hænge et par kroge op til håndklæder, måske kunne man sætte en eller anden hyggelig lampe i terrasseområdet!
Stefan WesselsDeutschlandAI Oversat
4 ud af 5
4 ud af 5
Det er en vidunderlig omgivelser og et roligt og varieret ferieområde, der tilbyder noget for enhver smag. Feriehusene fra Esmark er meget velholdte og opfylder forventningerne. Det lejede hus har alt, hvad man ønsker til en afslappende ferie. Også til dårligt vejr.
GastDeutschlandAI Oversat
4 ud af 5
4 ud af 5
Et sommerhus, der med stor pool også bidrager til børns underholdning ved dårligt vejr. Med komfortabel grill og generøse siddepladser både i huset og på den rummelige udendørsterrasse. Meget tæt på klitterne. Stien til havet er ikke langt. Ideel til beboelse af 2 familier.
Andrea NeitzkeDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
Fantastisk sommerhus i en vidunderlig beliggenhed med optimal udstyr.
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Hvide Sande
Kirkevej 6
6960 Hvide Sande
Telefon: +45 69 15 96 20
Email: hvidesande@esmark.dk
15.798
15.798
15.798
Oplistet i: OmråderÅrgabTingodden 35, 6960 Hvide Sande