Om huset
Hvis I ønsker at komme væk fra hverdagens stress og jag, er sommerhuset beliggende på Lyngklitvej 3 et rigtig godt bud. Dette sommerhus er den ideelle base, hvis I sætter pris på rolige og naturskønne omgivelser tæt på Vesterhavet. Sommerhuset kan huse op til 6 gæster og 1 hund, som uden problemer vil kunne nyde en afslappende ferie i et godt og hyggeligt sommerhus.
Et sommerhus fuld af komfort på Lyngklitvej 3
Med et husareal på 110 m² kan I se frem til god plads og komfort. Sommerhuset har 3 rummelige soveværelser, der nemt kan rumme op til 6 personer. Dette gør det ideelt til en familieferie eller en rejse med venner. Her er der plads til at skabe minder – uanset om I hygger jer foran brændeovnen i stuen eller streamer en fantastisk film via Chromecast. Komforten understøttes yderligere af praktiske faciliteter som vaskemaskine, tørretumbler og opvaskemaskine, så de kedelige huslige pligter kan reduceres til et minimum.
Dette sommerhus tilbyder tilmed 2 moderne badeværelser, hvilket altid er rart, hvis I er flere personer. På det ene badeværelse kan I virkelig slå koldt vand i blodet og bare slappe af. Her er der spabad og sauna. Saunaen er lige netop for dem, der ønsker at slappe af og lindre spændinger i krop og sind.
Til opvarmning af huset kan I bruge den dejlige brændeovn, der med sine knitrende flammer spreder masser af varme og hygge. Derudover sikrer en energibesparende luft-til-vand-varmepumpe, at indeklimaet altid er optimal, så I kan nyde jeres ophold på alle tider af året.
Udendørs glæder og masser af plads
Udenfor på Lyngklitvej 3 venter en stor plænegrund på 3.500 m², hvor der er plads til at strække benene, og hvor børnene kan lege trygt. Sommerhuset har en åben terrasse, som gør det muligt at nyde morgenkaffen under åben himmel. Havemøblerne indbyder til lange middage i solnedgangen eller hyggelige grillaftener med de nærmeste. En gynge i haven kan skabe fornøjelse for de mindste, mens jeres bedste ven med fire ben hygger sig sammen med jer – for her er hunde hjertelig velkomne, dog kun én hund.
Nærhed til naturen i et roligt område
Blot 2500 meter fra sommerhuset kan de daglige indkøb klares uden problemer, hvilket gør det let at forsyne jer med alt, hvad der er brug for i køkkenet. Området i Fjand er især kendt for at være roligt og byde på en meget skøn natur. Dette sommerhus på Lyngklitvej 3 giver jer derfor gode muligheder for at kombinere naturskønne omgivelser med moderne faciliteter – lige noget for jer, der søger både eventyr og afslapning på samme tid.
- Soverum:3
- Bolig-/Grundareal:110 / 3500 m²
- Byggeår:2010
Lokalkontor
Esmark Søndervig
Telefon: +45 69 15 96 11
E-mail: sondervig@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Søndervig
Lodbergsvej 18
6950 Ringkøbing
Telefon: +45 69 15 96 11
Email: sondervig@esmark.dk
3.978
3.978
3.978
Oplistet i: OmråderFjandLyngklitvej 3, 6990 Ulfborg