Skrevet af Kathrine | Senest opdateret 16. april 2026 |
0 kommentarer
Skrevet af Kathrine | Senest opdateret 16. april 2026 |
0 kommentarer
Nyd dine iskolde favoritter hos Fru Frost
Når solen skinner ved Vesterhavet, er der én ting, der næsten er obligatorisk: en god is i hånden.
Holder du ferie i et sommerhus i Blåvand, er Fru Frost et oplagt stop i nærheden. Her finder du en hyggelig isbar, hvor kvalitet, nærvær og en afslappet stemning går hånd i hånd. Der er plads til hele familien – hvad enten du er på vej hjem fra stranden eller trænger til en lille pause midt i feriedagen.
Sådan får du din rabat hos Fru Frost
Når du holder ferie i et sommerhus hos Esmark, får du 20% rabat på softice hos Fru Frost.
For at benytte rabatten skal du blot fremvise din Esmark-nøglering, inden du bestiller.
Smag på ferien
Der er noget helt særligt over at nyde en is i ferien, og hos Fru Frost er rammerne allerede sat.
På de varme sommerdage kan du slå dig ned i det hyggelige udeområde og nyde solen, mens en frisk vind fra Vesterhavet på andre dage indbyder til en pause indenfor i rolige omgivelser.
Hos Fru Frost kan du blandt andet glæde dig til:
Lækker gourmet-is fra Kastbergs
Sprøde, belgiske vafler
Kaffe, kakao og kolde drikke
Uanset om du er til de klassiske favoritter eller har lyst til at prøve noget nyt, er der noget for både børn og voksne.

Fru Frost
Fru Frost er en hyggelig isbar i hjertet af Blåvand med fokus på kvalitet og gode ferieoplevelser. Her kan hele familien nyde gourmetis fra Kastbergs, sprøde vafler og varme og kolde drikke – enten udenfor i solen eller indenfor i mere rolige omgivelser.
Adresse
Fru Frost
Blåvandvej 31D
6857 Blåvand 429
Hjemmeside:
frufrost.dk

Mød forfatteren – Kathrine Frydendahl Høj
Jeg er født og opvokset i Hvide Sande. Jeg har boet i byen de fleste år af mit liv – havde dog lige et par år, hvor jeg var bosat i Århus, mens jeg studerede markedsføringsøkonom på Erhvervsakademiet i Viby J. Jeg vendte hurtigt snuden mod vest, da studiet var overstået, og flyttede tilbage til dejlige Hvide Sande. Jeg var ikke helt færdig med at studere, så pendulfart til Herning, for at læse professionsbachelor i International Handel og Markedsføring, var det optimale – specielt når man stadig gerne ville bo ved Vesterhavet. Jeg afsluttede min professionsbachelor i januar 2023, og nu arbejder jeg hos Esmark og er en del af et skønt team med søde kollegaer. I min fritid elsker jeg at bruge tiden med min familie og mine venner.
Skriv et svar
Din e - mailadresse vil ikke blive offentliggjort, men bruges kun til at sikre bloggen mod spam samt til at kunne kontakte vinderen direkte i forbindelse med eventuelle konkurrencer.
Krævede felter er markeret med *

