Poolhus med skøn beliggenhed tæt på klitter og strand
Fladsbjergvej 65, Klegod - Sommerhusnr.: H5015
Om huset
Der er mange grunde til at holde ferie i netop dette feriehus. Det ligger uforstyrret i 1. klitrække, så du har de smukke klitter og Vesterhavet lige ved siden af. Sydvest for feriehuset er der en stor lukket terrasse, hvor du kan sidde og nyde de gode solskinsdage og grillhygge med familien.
Skønt poolhus med stor poolafdeling, hvor både store og små kan boltre sig
Det velholdte sommerhus danner de bedste rammer om en skøn og sjov ferie med familien eller vennerne. Det er praktisk indrettet med to soverum og et badeværelse i hver ende, så der f.eks. kan laves en forældre- og en børneafdeling. Mørklægningsgardinerne sørger for en uforstyrret søvn, selv når solen er stået op. Køkken, spiseafdeling og stue finder du i åben forbindelse i husets centrum. Her kan I tilbringe mange hyggelige timer sammen.
Fra opholdsafdelingen er der adgang til den dejlige store poolafdeling med swimmingpool, sauna og tømmespa med plads til fem personer. Børnene vil elske at svømme, og om aftenen kan du tænde lidt stearinlys og nyde nogle rolige timer i saunaen og spaen.
Forbedringen af husets isolationsevne med nyt tag og murerfuger i 2018 sørger for en behagelig varme selv med lille elforbrug.
Rolig beliggenhed er lig med uforstyrret tid sammen med familien
Feriehuset ligger for enden af en lille sidevej, helt ude ved klitterne. Så her kan du holde en afslappende ferie uden større forstyrrelser, og det er sikkert noget, du især vil nyde, når du opholder dig på den store terrasse. Og da terrassen er lukket, skal du ikke tænke på, om småbørn og hund tager på udflugt alene. I stedet kan du læse en god bog eller tænde op i grillen og forkæle smagsløgene med en saftig bøf og et godt glas rødvin. Med husets gode opbevaring, i form af et depotrum med fryser og køl, er der nemlig rig plads til råvarer, som blandt andet kan smides på husets grill.
Oplev de marehalmsklædte klitter, Vesterhavet og dets skønne sandstrand
Da feriehuset ligger i 1. Klitrække, kan du fra feriehuset nyde udsigten til heden og klitterne – et smukt syn hele året rundt. Og har du lyst til at komme ned til Vesterhavet og stranden for at gå en dejlig tur, lege med børnene eller tage en forfriskende dukkert, er du kun få minutters gang derfra.
- Soverum:4
- Bolig-/Grundareal:200 / 2000 m²
- Byggeår:1995
Lokalkontor
Esmark Hvide Sande
Telefon: +45 69 15 96 20
E-mail: hvidesande@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
Liane MellerDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Feriehuset har alt, hvad man har brug for. Spaområdet er dejligt. Terrassen er meget flot, og stuen er super hyggelig. Sengene er gode, og badeværelserne er funktionelle. Simpelthen et fantastisk, meget velholdt hus.
Marion Katharina LacalliDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Dette hus lader ingen ønsker stå åbne. Bilen kan parkeres direkte foran hoveddøren. Korridoren er generøs, garderoben lige så. Værelserne er udstyret med gode senge og store klædeskabe. Alt er i orden, intet defekt. Dynerne er af høj kvalitet. Hele husets udstyr består af intakte mærkevarer. Fra vaskemaskine til tørretumbler og til køkkenudstyr, har jeg aldrig oplevet det så komplet før. Alle køkkenredskaber perfekt rene og klar til brug. Pejsen er placeret præcis det ideelle sted i rummet og vinduet er klart og rent. Det er meget let at rengøre og trækker super godt. Uanset hvilken idé jeg havde, hvad jeg ville kunne bruge, var det til stede. Alt i flere udgaver. Komfuret fungerer fejlfrit, ligesom kogezonen. En mikroovn er ikke til stede, men manglede heller ikke. Vinduerne var skinnende rene, også i poolområdet. Foran hvert vindue er der gardiner og i stuen endda yderligere to rullegardiner. Whirlpool fungerer fejlfrit, og det bedste for mig var, at poolen var varm. Jeg har aldrig svømmet så ofte som i denne ferie. At opleve en solopgang i poolrummet med en kop kaffe var også bemærkelsesværdigt. Ved ankomst fandt vi optændere og en sæk træ. Nøjagtigt sådan som vi også efterlod det. Husets beliggenhed er perfekt og 5 minutter fra stranden. Klitadgangen er også let tilgængelig for den ældre generation. Vi havde stranden for os selv det meste af tiden. Dette var en særlig vellykket ferie. Mange tak Huset er det bedste, jeg har booket til 48 år i Danmark. Vi er fuldstændigt begejstrede.
Birgit TutewohlDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Feriehuset er komfortabelt indrettet med personlig præg. Vi kunne rigtig godt lide de indrammede fotos fra de direkte omgivelser. Huset er hyggeligt indrettet, og vi følte os meget godt tilpas der. Køkkenudstyret er meget omfattende, og køkkenmaskinerne er af høj kvalitet. Der er rigelig underholdning til regnvejrsdage. Boxsengen i det bagerste soveværelse er simpelthen top.
GastDeutschlandAI Oversat
4 ud af 5
Super flot og hyggeligt feriehus med alt hvad man behøver, og køkkenudstyret lader intet tilbage at ønske. Også vores hunde følte sig helt hjemme. Ren afslapning! Vi kommer helt sikkert tilbage.
Christian KanskiDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Et meget hyggeligt, rent og godt udstyret feriehus i perfekt beliggenhed. Vores første gang med Esmark kunne ikke have været bedre.
Joachim MathDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
Et meget smukt feriehus i direkte nærhed til stranden. Med en pool, spabad og sauna er dette feriehus perfekt udstyret.
Annette AlvermannDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
Et meget dejligt sommerhus i en fantastisk beliggenhed! Børnene kunne næsten ikke komme ud af poolen. Efter stormfulde strandvandringer nød vi virkelig saunaen og brændeovnen. Meget komfortable senge. Indretningen var super. Køkkenudstyret er godt. Vi var der med 7 personer plus hund og følte os virkelig godt tilpas.
Nicola SchöberlDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Dette smagfulde, hyggelige sommerhus ligger direkte bag klitterne i første række. Selvom huset allerede er ældre, er det blevet kærligt renoveret med meget høj kvalitet. Vaskene på badeværelserne er nye, og køkkenet lader intet tilbage at ønske. Det er dejligt at sidde ved pejsen om aftenen eller nyde den store pool. Badeværelserne har ikke gulvvarme, så tag eventuelt bademåtter med om vinteren.
Mandy UlbrichDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Feriehuset er bedst udstyret. Især i køkkenet mangler der intet. Alt er rent, og man føler sig hjemme.
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Hvide Sande
Kirkevej 6
6960 Hvide Sande
Telefon: +45 69 15 96 20
Email: hvidesande@esmark.dk
8.898
9.078
9.078
Oplistet i: Områder Klegod Fladsbjergvej 65, 6950 Ringkøbing