Stilfuldt og hyggeligt feriehus med sauna, spa og 2 hunde tilladt
Havklitvej 131, Klegod - Sommerhusnr.: H5108
Om huset
På Havklitvej 131, blot 400 meter fra Vesterhavet, ligger denne perle af et feriehus. Den stilfulde, nordisk-inspirerede indretning skaber en god balance mellem det moderne og det hyggelige, og faciliteter som sauna, spabad og vinkøler tilfører ekstra luksus. Hundene er også hjerteligt velkomne.
Femstjernet feriehus med wellness og afslapning
Det femstjernede feriehus er opført i 2019 og rummer med sine 115 kvadratmeter plads til op til 6 personer. Den flotte indretning med nordisk præg og fine detaljer er velbalanceret og formår at kombinere det moderne og det hyggelige på perfekt vis.
Er I glade for wellness, er huset her afgjort det rigtige valg. Ud over de lækre omgivelser, er der både sauna og spabad i det største af husets 2 badeværelser, hvor I kan tanke nye kræfter og nyde feriefreden ekstra meget. I stuen står også brændeovnen, som spreder hyggelig stemning og god varme i alle årets måneder.
Der er altså ingen tvivl om, at I kan læne jer tilbage og glemme den travle hverdag her - og de praktiske faciliteter som opvaskemaskine, vaskemaskine og tørretumbler gør ferien endnu mere enkel.
God terrasse og dejlig beliggenhed tæt på Vesterhavet
I kommer til at bo midt i den vestjyske natur med udsigt over sommerhuslandet. På den store, lukkede terrasse kan I nyde omgivelserne og den friske havluft i havemøblerne og liggestolene, og selv på dage med regnvejr kan I sidde udenfor under overdækningen. Til husets udstyr hører også en Weber kuglegrill.
Har I lyst til en udflugt, er der masser af muligheder i nærheden. Kun få minutters gang væk ligger det brusende Vesterhav, som indbyder til lange spadsereture langs vandkanten og drageflyvning på blæsende dage. Ligegyldigt årstid, vind og vejr; Stranden er et paradis for både store, små og firbenede feriegæster!
Søndervigs centrum med indkøbsmuligheder, gode butikker og spisesteder ligger få minutters kørsel fra huset og er også let tilgængelig på cykel via den gode cykelsti, der strækker sig hele vejen fra Søndervig til Hvide Sande.
- Soverum:3
- Bolig-/Grundareal:115 / 1620 m²
- Byggeår:2019
Lokalkontor
Esmark Hvide Sande
Telefon: +45 69 15 96 20
E-mail: hvidesande@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
Dagmar KainzDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Jeg har været i huset for 2. gang, og det var alt så dejligt som første gang. Huset virker meget velholdt - og ikke kun huset, også møblerne osv. I køkkenet er der alt, hvad man har brug for, og køleskabet og fryseren er store nok. Der er tysk tv med 3 kanaler - også her kom Esmark straks og hjalp med at indstille fjernsynet igen, da adgangen var slettet. Sengene er behageligt høje - normalt er de i feriehusene meget lave. For feriegæster med hund (eller måske små børn?) er den indhegnede terrasse perfekt. Jeg manglede intet, og jeg kommer gerne igen en tredje gang.
Arne KampDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Vi var i dette hus for 7. gang. Det siger alt. Vi er meget tilfredse og forbliver loyale over for dette hus. En ladeboks ville være rar.
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Det er et moderne hus med meget smagfuldt og komplet udstyr samt en meget god beliggenhed.
Burckhard SprunckDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Godt velholdt kvalitets hus. Den fuldstændige indhegning af terrassen gør det helt stressfrit for hundeejere eller med børn. Fantastisk udstyret køkken og komfortable senge/møbler. De hidtidige positive anmeldelser af huset kan vi absolut bekræfte.
Raul Gonzalez StrebeDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Moderne, meget hyggeligt, romantik, solnedgang fra stuen at nyde, super velvære på terrassen, meget komfortabel samlet set. Meget stille fuldt ud. Sammenfatning Et hyggeligt hus indpakket i komfort og omsvøbt med meget velvære og ekstra romantik og et strejf af luksus. Som en praline.
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Feriehuset har fuldstændig opfyldt vores høje forventninger.
Barbara StellingDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Dette er et stort hus med masser af plads til alle. Stue- og spiseområdet med køkken er rummeligt, meget lyst og stilfuldt indrettet. I køkkenet mangler der ingenting! Et fantastisk højdepunkt er den overdækkede terrasse med varme. Og vi manglede ingenting, vi havde en fantastisk uge på vores yndlingssted.
GæstDanmark
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Jeg var lige ved at give huset 2 i spørgsmålet om anbefaling til andre, men det er kun fordi mange så vil leje det og så ville det være optaget hele tiden. Det er et smagfuld og velindrettet hus, men høj kvalitet og ét velassorteret køkken
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Et smukt moderne hus. Vi var her anden gang med familien og vores to hunde. Strand i nærheden, kort afstand til indkøb, gode elektriske apparater og så dejlige senge
Philipp EickmeyerDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Meget rent, dejligt feriehus tæt på stranden.
Petra TrautmannDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Sommerhuset var meget godt udstyret. Især i køkkenet var vi begejstrede for, hvor meget udstyr der var. Alle tre værelser havde fremragende senge og også en god indretning. Den overdækkede terrasse var vidunderlig. Vi nød virkelig den fine indretning i stueområdet. Begge badeværelser var fremragende udstyret, nye og meget funktionelle. Vi var vilde med vinkøleren. Alt i alt et hus, man kan føle sig godt tilpas i. Vi har været meget kede af at skulle tilbage.
Andreas GemsjägerDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Moderne og super smukt indrettet. Masser af plads inde og ude. Fuldt indhegnet terrasse. Ideel til hunden.
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Alt er til stede og meget smukt indrettet.
Priska JöhlSchweizAI Oversat
Et fantastisk sommerhus. Super flot, nøjagtig som på billederne. Vi rejste med hund og satte pris på den lukkede terrasse.
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Meget hyggeligt, moderne hus, som med sin solrige terrasse indbyder til at blive hængende. Ved dårligt vejr kan man også gøre det hyggeligt indendørs.
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Hvide Sande
Kirkevej 6
6960 Hvide Sande
Telefon: +45 69 15 96 20
Email: hvidesande@esmark.dk
Oplistet i: OmråderKlegodHavklitvej 131, 6950 Ringkøbing



















































