Charmerende sommerhus i Lodbjerg Hede med hyggelig udestue
Tambjergvej 10, Lodbjerg Hede - Sommerhusnr.: KW1388
Om huset
Drømmer I om en ferie med vaskeægte nostalgisk sommerhusatmosfære, så er sommerhuset på Tambjergvej 10 i Lodbjerg Hede det helt rigtige valg for jer. Her er der plads til 6 personer og 1 hund i det charmerende sommerhus, der emmer af nostalgi og gode barndomsminder. Sommerhuset er indrettet med en praktisk udestue, så I kan forlænge sommerens hyggelige aftener langt ud på sæsonen.
Hold ferie i barndommens land på Tambjergvej 10
Det charmerende sommerhus i Lodbjerg Hede er indbegrebet af hyggelig sommerhusstemning. Her kan I slappe af i de bløde sofaer, der kalder på at blive indtaget til boglæsning eller en lille lur. Sofagruppen har direkte udsyn til den hyggelige udestue, der er ideel til at nyde morgenens første kop kaffe.
Sommerhuset bliver opvarmet af en energibesparende luft-til-luft varmepumpe, og sommerhuset er blevet ekstra isoleret på loftet, så der holdes bedre på varmen.
Vægge såvel som loft er beklædt med paneler, der bidrager til en rolig og huleagtig atmosfære, som vil bekomme de fleste vel. Huset føles trygt og roligt, og jeres puls vil formentlig dykke et par slag under jeres ophold her.
Et sommerhus med plads til børneleg i sandkasse og på gyngestativ
Der er masser af plads til børnenes udfoldelsesmuligheder i sommerhuset på Tambjergvej – både indenfor, men i særdeleshed også udenfor på den store grund. Her har familiens yngste mulighed for at lege i sandkassen, der er praktisk afskærmet. På den måde er børnene i ly for den værste vind.
Men også gyngestativet vil formentligt få det brede smil frem på børnene. Der er med andre ord risiko for, at ordene ”Skub mig!” vil lyde som gentagende ekko under jeres ferieophold i Lodbjerg Hede.
Oplev Søndervig og Vesterhavet, mens I holder ferie i Lodbjerg Hede
Sommerhuset på Tambjergvej ligger belejligt, hvis I ønsker at foretage udflugter under jeres ophold. I kan blandt andet opleve Vesterhavets dragende brusen, da det kun ligger 2500 meter fra sommerhuset - en oplagt destination, hvad enten I foretager turen til fods eller på cykel.
Men I bør heller ikke snyde jer selv for en tur til feriebyen Søndervig, der kun ligger nogle få minutters kørsel fra beliggenheden i Lodbjerg Hede. Her kan I gå på opdagelse i de lokale butikker og caféer.
- Soverum:3
- Bolig-/Grundareal:90 / 2200 m²
- Renoveret / Byggeår:2011 / 1978
Lokalkontor
Esmark Søndervig
Telefon: +45 69 15 96 11
E-mail: sondervig@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
Ralf GreulichDeutschlandAI Oversat
4 ud af 5
4 ud af 5
4 out of 5
4 ud af 5
4 ud af 5
4 out of 5
Huset er ikke den nyeste og mest komfortable stand, men alligevel hyggeligt, kærligt og venligt indrettet og passende til prisen. Man kan føle sig meget tilpas der.
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
4.5 ud af 5
4.5 ud af 5
4.5 out of 5
Huset ligger i et skovområde, hvilket ikke var et problem for os. Det var meget stille der. Huset har alt, hvad man behøver. Det er godt, hvis man er ude hele dagen. For os var huset godt, da vi var væk det meste af tiden. Børnene kunne godt lide haven, hvor de kunne lege.
Monika KumausDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Det er et meget smukt sommerhus, og det har alt, hvad man behøver. Vinterhaven er selvfølgelig det bedste ved huset.
Jutta MüllerDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Huset ligger dejligt, man kan gå skønt tur i området og slappe af. Huset har alle vigtige ting i køkkenet, mikrobølgeovn, keramisk komfur og ovn, også vaskemaskine, TV, vandkoger, brødrister og kaffemaskine er tilgængeligt. Til børnene er der gynge, sandkasse og forskellige udendørs legetøj til rådighed. Til de kolde, våde dage er der to samlinger af spil tilgængelige, og der er også et par børnepuslespil til rådighed.
Ralf GreulichDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Udstyret med meget kærlighed og hjerte. Man bemærker, at det ønskes, at man føler sig godt tilpas.
Randy JohannsenDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Det var et virkelig meget dejligt hus
Jürgen MillDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
5 ud af 5
5 ud af 5
5 out of 5
Meget stille og god beliggenhed
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Søndervig
Lodbergsvej 18
6950 Ringkøbing
Telefon: +45 69 15 96 11
Email: sondervig@esmark.dk









































