Skønt feriehus med brændeovn og 300 meter til stranden

Nordvej 57, Vejers - Sommerhusnr.: 50145

Antal personer
6 pers.
Nærmeste strand
300 m
Nærmeste indkøb
450 m
Husdyr tilladt
Max 1
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Gratis fiberbredbånd
Fibernet
Ikke ryger hus
Ingen opladning af elbil
Ladning
Varmepumpe: Luft til luft
Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #0Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #1Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #2Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #3Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #4Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #5Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #6Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #7Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #8Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #9Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #10Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #11Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #12Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #13Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #14Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #15Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #16Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #17Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #18Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #19Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #20Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #21Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #22Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #23Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #24Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #25Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #26Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #27Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #28Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #29Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #30Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #31Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #32Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #33Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #34Sommerhus 50145 på Nordvej 57, Vejers - Billede #35
1 / 36

Næste gang I skal på ferie med familien eller vennegruppen, bør I overveje at holde ferien i dette sommerhus på Nordvej 57 i Vejers. Her kan op til 6 personer se frem til at holde ferie i et hyggeligt sommerhus med brændeovn, der ligger kun 300 meter fra stranden og Vesterhavet, som I hurtigt kan gå til. I er desuden velkomne til at have jeres hund med på ferie i dette sommerhus.

Hyggeligt alrum med brændeovn

Sommerhuset på Nordvej 57 i Vejers byder jer velkommen med sin hyggelige indretning, som I hurtigt kommer til at føle jer hjemme i. Her har I også gode praktiske faciliteter i form af opvaskemaskine, vaskemaskine og tørretumbler, der hjælper med det praktiske husarbejde.

I sommerhuset vil I helt sikkert komme til at tilbringe mange skønne feriestunder i alrummet. Her er køkkenet, spiseplads og stue nemlig forenet, så I kan være sammen om at lave mad, spille spil og se film. Her er desuden Chromecast, så I kan streame jeres yndlingsfilm. Brændeovnens knitren i baggrunden og varme fuldender den hyggelige feriestemning imens.

I det 91 kvadratmeter store sommerhus er der 3 gode soveværelser, som I kan søge mod om aftenen efter en dejlig feriedag. På hvert af soveværelserne venter jer en dobbeltseng, hvor I kan få jer en god nats søvn, så I kan blive klar til næste feriedag.

På sommerhusets badeværelse er der gulvvarme, og I slipper derfor for at fryse jeres tæer, når I står op næste morgen. Desuden er der en varmepumpe i feriehuset, der sørger for, at I har et godt indeklima i løbet af ferien.

Tilbring de solrige feriedage på terrasserne

På sommerhusets udeområde har I flere skønne terrasser, som I kan rykke ferien ud på på de solrige feriedage. Her kan I læne jer godt tilbage i havemøblerne og liggestolene, mens I nyder ferien, solens varme og lyden af brændingen i baggrunden.

I har også en grill til rådighed, som I kan tænde op i om aftenen og tilberede lækre bøffer, som I kan nyde med et godt glas vin til. Efter grillmiddagen kan I gå en tur på stranden og se solnedgangen som afslutning på en dejlig feriedag.

300 meter til stranden og Vesterhavet

Til stranden og Vesterhavet har I kun 300 meter, og derfor kommer det altså ikke til at tage jer lang tid at gå dertil. På de brede sandstrande kan I nyde lange gåture eller bygge store sandslotte, og i Vesterhavets blå bølger kan I nyde forfriskende dukkerter om sommeren.

I har heller ikke langt, når I skal købe ind i løbet af jeres ferie. Fra sommerhuset er der nemlig kun 450 meter til jeres nærmeste indkøbsmulighed. I Vejers er der to købmandsbutikker, I kan klare jeres ferieindkøb hos.

  • Soverum:3
  • Bolig-/Grundareal:91 / 2000 m²
  • Renoveret / Byggeår:2017 / 1978
Lokalkontor

Esmark Vejers
Telefon: +45 69 15 96 17
E-mail: vejers@esmark.dk

Nøgleudlevering

Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.

DeutschlandAI Oversat

4.5 ud af 5

For 6 personer et godt udstyret feriehus i attraktiv beliggenhed til stranden. Perfekt egnet til en afslappende ferie i Danmark.

DeutschlandAI Oversat

4.5 ud af 5

Sommerhuset er super beliggende, efter kun 5 minutters gang er man ved stranden. Udstyret efterlader intet at ønske - fra strygejern, hårtørrer til puder til solsengene er alt til rådighed. Møblerne er velholdte, og huset er rent. En ren anbefaling fra os

DeutschlandAI Oversat

5 ud af 5

Min partner og jeg tilbragte 14 dage i dette vidunderlige feriehus. Det er meget hyggeligt indrettet og tilbyder den "hjemlige standard" af redskaber, møbler og elektriske apparater. Opdelingen af feriehuset kunne vi rigtig godt lide. Da vi kun var to, var det ene badeværelse helt tilstrækkeligt. I alt kan dog 6 personer overnatte i dette feriehus. Med de 2 terrasser kan man altid finde en solplet - hvis solen selvfølgelig skinner ;-) Huset kunne vi virkelig godt lide. Vi følte os så godt tilpas i de 2 uger og kunne virkelig lade op; vi er meget triste over, at vi nu skulle rejse igen. Huset ville vi helt sikkert booke igen. Måske kan man stille en stikdåse til rådighed for lejere. Så kunne man problemfrit benytte enhederne på sofaen, og det ville være lidt mere bekvemt. Måske er der også en brugsanvisning for de elektriske apparater (køleskab, ovn, komfur). Dette kunne - især for ældre gæster - være nyttigt.

DeutschlandAI Oversat

4.5 ud af 5

Huset ligger hyggeligt i klitten. Den forreste terrasse er godt indhegnet, fordelagtigt for hundeejere. På den bageste terrasse kan man vidunderligt sidde beskyttet i aftensolen. Service, gryder alt tilstrækkeligt til stede. Vi har sovet vidunderligt og allerede bestilt igen til næste år.

DeutschlandAI Oversat

4.5 ud af 5

Et meget smukt rummeligt feriehus. Tæt på vandet og centrum, så man ikke behøver at bruge en bil.

DeutschlandAI Oversat

5 ud af 5

Fantastisk udstyret, fantastisk beliggenhed, tæt på stranden, super hyggeligt.

DeutschlandAI Oversat

5 ud af 5

Sommerhuset er virkelig godt udstyret. I køkkenet mangler intet. Hyggelig atmosfære gennem det åbne køkken og den smukke centrale pejs. Huset ligger for ingen synligt i klitterne.

DeutschlandAI Oversat

4 ud af 5

Et dejligt hus med stor kærlighed til detaljer!! Intet manglede.

DeutschlandAI Oversat

5 ud af 5

Smukt, nyrenoveret sommerhus, tæt på stranden, meget hundevenligt med en indhegnet terrasse - også egnet til små hunde. Rekreative områder inden for gåafstand. Godt udstyret, lyst og hyggeligt. Store soveværelser med masser af plads. Hyggelig opholds-/spisestue. Badeværelse er meget tilstrækkeligt med vaskemaskine og tørretumbler.

DeutschlandAI Oversat

5 ud af 5

Huset ligger midt i klitlandskabet. Når man sidder på terrassen, kan man høre havets brusen. Indretningen af huset er meget hyggelig og kærligt indrettet. Placeringen er perfekt, da det kun er 300 meter til stranden. En af terrasserne er indhegnet. Perfekt når man har hund med. På sandklitterne kan man nyde solnedgange, der altid er fortryllende. Den omgivende natur indbyder til lange gåture, og man er heldig at møde rådyr og hjorte. Vejers er en lille fortryllende lokalitet, der tilbyder alt til en hyggelig ferie på en af de smukkeste strande. Nej, slet ikke. Det har været det smukkeste og mest afslappende hus i vores ferier i Danmark indtil nu.

DeutschlandAI Oversat

4.5 ud af 5

Det er et feriehus i klitterne. Godt beskyttet mod vinden. Til stranden går det over en høj sandklit. Feriehuset har mange muligheder for at nyde udendørs livet. Soveværelserne er rummelige og har tilstrækkelig skabsplads. Køkkenet har alt hvad du har brug for, inklusive mikroovn og opvaskemaskine. Bemærk. Der var delvist dundyner tilgængelige

Indretning

Kalender

Om området

Vejers Kontor

Dit servicekontor i nærheden

Esmark Vejers

Vejers Havvej 81
6853 Vejers Strand

Telefon: +45 69 15 96 17
Email: vejers@esmark.dk