Hyggeligt sommerhus til 4 personer og 2 hunde i Blåvand
Hedetoftvej 44, Blåvand - Sommerhusnr.: 60437
Om huset
Er I en lille familie eller et par, der leder efter et sommerhus til jeres næste ferie? Så tag et kig på dette hyggelige, nyrenoverede (2022) sommerhus, der er beliggende på Hedetoftvej 44 i Blåvand, og som inviterer op til 4 personer og 2 hunde inden for til en dejlig ferie. Sommerhuset har ladestander til el-bil, så hvis I kører el-bil, har I altså mulighed for at lade den op ved sommerhuset. medbring eget kabel (type 2)
Alrum med brændeovn og energivenlig varmepumpe
I sommerhuset på Hedetoftvej 44 i Blåvand, der er renoveret i 2022, venter jer en hyggelig indretning, der kommer til at danne rammen om jeres kommende ferie. Der er ingen tvivl om, at I hurtigt vil føle jer godt til rette i disse omgivelser, når I ankommer.
Sommerhusets hjerte er alrummet, og I vil helt sikkert tilbringe mange timer sammen her, hvor I være sammen om at se film i tv’et, spille spil omkring spisebordet og lave lækker mad i køkkenet. I køkkenet har I desuden en opvaskemaskine, der klarer opvasken for jer efter madlavningen.
I alrummet har I også en brændeovn, som I kan tænde op i, og som fuldender den hyggelige feriestemning med sine flammer, der knitrer i baggrunden. Udover brændeovnen er der også en energivenlig varmepumpe, der sørger for, at I har et godt indeklima i feriehuset.
Om aftenen, når I efterhånden ikke har mere energi tilbage, kan I bevæge jer mod de 2 soveværelser i sommerhuset. Soveværelserne er indrettet med en dobbeltseng hver, som I kan få jeres skønhedssøvn i på ferien.
Udeområde med natur, terrasse og gyngestativ
Sommerhuset ligger på en naturgrund, der er 2.800 kvadratmeter stor, og på sommerhusets udeområde kan både voksne og børn tilbringe feriens varme dage. Sommerhusets grund er omgivet af natur, og derfor har I masser af privatliv her.
Udendørs kan I finde jer til rette på sommerhusets terrasse, der er afskærmet, hvor der står havemøbler og liggestole klar til jer. Mens I slapper af og nyder ferien på terrassen, kan børnene lege i haven, hvor der desuden står en gyngestativ klar til dem.
På de lune ferieaftener kan I samles på terrassen, hvor I kan tilberede en middag med lækre bøffer på grillen.
Ferieoplevelser i Blåvand
I løbet af jeres ferie i sommerhuset på Hedetoftvej 44 i Blåvand er der flere skønne ferieoplevelser, I kan tage ud at opleve. I kan blandt andet besøge Blåvandshuk Fyr, der er Danmarks vestligste punkt. I fyret er der 170 trappetrin op til toppen, hvor I kan opleve en helt fantastisk udsigt.
I skal selvfølgelig også en tur til det skønne Vesterhav, som ligger 2,5 kilometer fra jeres ferieadresse. Her kan I nyde kølende dukkerter i bølgen blå på de varme sommerdage, og på alle tider af året kan I gå lange ture på de brede sandstrande.
- Soverum:2
- Bolig-/Grundareal:60 / 2800 m²
- Renoveret / Byggeår:2022 / 1978
Lokalkontor
Esmark Blåvand
Telefon: +45 69 15 96 16
E-mail: blaavand@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
Sandra FrankDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Dejligt, velholdt og vedligeholdt sommerhus. Vi manglede intet. Meget rent.
Katrin SeidelDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Feriehuset er lille, men alt nødvendigt er til stede. Selv service til 12 personer. Så behøver man ikke at tænde en halv tom opvaskemaskine efter hvert måltid. Udsigten fra stuen over den grønne grund kunne vi godt lide. Råvildt kom også på besøg. Pejsen gjorde det hele rigtig hyggeligt. Vi har intet at klage over og ville booke huset igen. Vi var 2 voksne, 1 barn og en stor hund.
Nathalie GroßDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Et sødt lille hus med pejs og en dejlig udsigt til haven. Badeværelset er moderne, og alt var meget rent. Ro og hygge er bestemt til stede.
Anette PedersenDanmark
5 ud af 5
Dejligt lille sommerhus, perfekt til 2 personer
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Lille men fin. Meget praktisk indrettet og meget ren. Det skal bemærkes, at tysk fjernsyn kun er muligt via Amazon. Alt var meget rent. Lille meget praktisk sommerhus perfekt til 3 personer med hund.
Janine KöppenDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Vidunderligt, hyggeligt feriehus med romantisk stråtag. Af og til nogle rådyr som havegæster. Perfekt for naturelskere. For 3 personer er det lige den rette størrelse.
Peter SchulzDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
Det er et lille, men meget hyggeligt feriehus, som ligger i gåafstand fra Blåvand. Efter vores mening kun egnet til to personer om vinteren, da der er for lidt opbevaringsplads (på grund af varmt tøj som tykke jakker osv.) til rådighed.
Heiko KrögerDeutschlandAI Oversat
4 ud af 5
Et charmerende lille og hyggeligt feriehus. Sengene er meget gode. For 2 personer perfekt til at slappe af.
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
For 2 personer et lille, men hyggeligt og kærligt indrettet feriehus med en fantastisk, naturlig grund!
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Lille, rustikt, hyggeligt, idyllisk.
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Sommerhuset er absolut tilfredsstillende. Den naturskønne grund er meget hyggelig.
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Et meget hyggeligt lille hus, med flot afstemt indretning. En smuk og indbydende indkørsel til huset. På trods af den lille have er træterrassen godt beskyttet mod indsyn.
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
Vi forventede et lille, hyggeligt sommerhus. Og vores forventninger blev opfyldt. Vi følte os meget godt tilpas. Sengene var meget gode, og opholdsstuen med køkken var hyggelig. Alle nødvendige køkkenredskaber og tilstrækkeligt service var til rådighed. Da vi kun var her en uge, kunne vi også arrangere os med det meget lille badeværelse. Vi havde to hunde med i sommerhuset, hvoraf den ene var meget lille. Vores lille hund kom med sine poter i sprækkerne mellem træplankerne på terrassen. Sprækkerne var usædvanligt brede, så vi skulle passe på. For to personer er dette hus meget hyggeligt og anbefalelsesværdigt.
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Hyggeligt hus midt i naturen. Vi følte os meget tilpas, det var godt udstyret.
GastDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Var for anden gang i det dejlige lille hus, beliggenheden er fantastisk, den bakkede have er fantastisk, hver dag ser man rådyr på grunden. Perfekt til en afslappende ferie.
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Blåvand
Blåvandvej 1
6857 Blåvand
Telefon: +45 69 15 96 16
Email: blaavand@esmark.dk
3.358
3.358
3.358
Oplistet i: Områder Blåvand Hedetoftvej 44, 6857 Blåvand