Ferielejlighed med sauna og spa – kun 350m fra havet
Lodbergsvej 159B, Søndervig - Sommerhusnr.: ii1013
Om huset
Denne i 2020 delvist renoverede ferielejlighed beliggende Lodbergsvej 159B midt i Søndervig, så du nemt kan nå alle Søndervigs mange aktiviteter til fods. Søndervig tilbyder fx et bowling- og fitnesscenter, en swimmingpool, gode shoppingmuligheder samt forskellige restauranter og caféer. Lejligheden ligger kun 350 meter fra det brusende Vesterhav og den smukke sandstrand. Op til 6 personer og jeres hund er velkomne her!
Velholdt 2-etagers ferielejlighed med plads til hele familien
I stueetagen finder I entréen, et badeværelse med sauna og spa samt gulvvarme og en vaskemaskine. Hernede ligger der også et soveværelse med en dobbeltseng, spisestuen og stuen, som er i åben forbindelse med køkkenet på stueetagen.
Fra midten af feriehuset har I tilmed adgang til den fine, sydvendte og lukkede terrasse med parasol og 2 liggestole. Den lukkede terrasse er ideel, hvis I har børn eller hund med, og trods den helt centrale placering, midt i Søndervig, kan du stadig sidde helt ugeneret på terrassen.
Brændeovnen giver en behagelig stuetemperatur på køligere aftener. Sæt jer godt til rette og nyd flammerne med en god bog i hånden eller se yndlingsserien sammen. Er I mere konkurrencemindede, er der en PlayStation 3 i ferieboligen. Derudover er der en moderne og energivenlig varmepumpe.
På ferielejlighedens første sal finder I de sidste to soveværelser og endnu et badeværelse. Så skal I ikke tænke på at gå ned ad trappen om natten.
Kun få minutter til Vesterhavet og bageriet i Søndervig fra Lodbergsvej 159B
Vesthavet er et hit for hele familien, året rundt. Nyd den fantastiske beliggenhed på Lodbergsvej 159 b og dermed den brede og kilometerlange sandstrand, de kuperede klitter og de brusende bølger i havet. Især på en varm sommerdag er det det eneste rigtige sted at være. Nyd roen og tag en dukkert i bølgerne.
Det lokale bageri kan også nås på en kort morgentur. Her kan I afhente lækkert, friskbagt brød hver morgen. Om aftenen kan I tage en lille tur gennem byen, købe en lækker softice med på vejen og gå tilbage til huset over stranden med solnedgangen i horisonten.
- Soverum:3
- Bolig-/Grundareal:92 / 0 m²
- Renoveret / Byggeår:2020 / 1997
Lokalkontor
Esmark Søndervig
Telefon: +45 69 15 96 11
E-mail: sondervig@esmark.dk
Nøgleudlevering
Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.
Frank FittDeutschlandAI Oversat
3.5 ud af 5
I huset er alt til rådighed for at tilbringe en hyggelig ferie. Centralt beliggende er der mange indkøbsmuligheder.
Sabrina KosankeDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
Til 6 personer synes jeg, det er for lille. 4 ville passe perfekt. Rigt udstyret med køkkenredskaber. Vi ville gerne leje det her hus igen når som helst.
GastDeutschlandAI Oversat
4 ud af 5
Feriehuset er udstyret med nok service og bestik. Møblerne er også ok. Feriehuset er desværre meget lydt også over til naboen (rækkehus). Terrassen var også flot, 2 liggestole, parasol, markise, bord og tilstrækkelig med stole. Indkøbsmulighederne er alt sammen inden for gåafstand.
Mona TrankjærDanmark
5 ud af 5
Et rigtig dejlig sted.
GæstDanmark
4.5 ud af 5
Skønt hus med dejlig ugeneret treasse.
Bente AndersenDanmark
5 ud af 5
Vi vil gerne feriere i jeres huse igen alt var ok
Björn BeckerDeutschlandAI Oversat
3.5 ud af 5
Hus tæt på indkøbsgader, velplejet og hyggeligt.
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
Feriehuset ligger meget centralt i Søndervig. Stranden er godt tilgængelig til fods. Om sommeren i højsæsonen bliver det lidt højlydt på terrassen på grund af snackbaren ved siden af og gennemfarten.
Nicki ReuelsDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
Lille men pænt feriehus. Værelsesfordelingen er godt lavet. Det drejer sig om enkeltsenge, som man efter behov kan stille sammen. Det er også dejligt, at det har to badeværelser, så der ikke er kø. Til 6 personer egnet, men så ret trangt. 4 personer er tror jeg ideelt. Lidt lydt, men til ferie tror jeg, man kan se bort fra det.
GæstDanmark
4.5 ud af 5
Et skønt funktionelt sted med dejlig ugeneret gårdhave . Tæt på strand og pulserende liv
Silke FreudenbergDeutschlandAI Oversat
4 ud af 5
Feriehuset er absolut tilstrækkeligt til 4 personer, lidt trangt til 6 personer. Det er fantastisk, at der er 2 badeværelser. Køkkenet er alt i alt godt udstyret. Husets beliggenhed er fantastisk. Lige uden for døren er der indkøbsmuligheder, og bageren kan nås på 3 minutters gang. Stranden kan nås til fods på cirka 10 minutter, og klitterne begynder næsten lige bag huset. Alt i alt kan vi anbefale ferieboligen. Esmarks service er virkelig fantastisk. Vi havde to små problemer, nogen kom samme dag. Også nøgleoverdragelsen ved ankomst var meget godt organiseret.
GæstDanmark
5 ud af 5
Super dejlig feriehus lige i hjertet af Søndervig. Feriehuset har nogle dejlige rum og der mangler ikke noget. Dejlig lukket terrasse.
GæstDanmark
4.5 ud af 5
Dejligt feriehus med god plads og fremragende beliggenhed, hvis man gerne vil bo midt i Søndervig.
Mark LuszasDeutschlandAI Oversat
5 ud af 5
Det er en dejlig lejlighed, der er funktionelt indrettet. Alt hvad man behøver for en afslappende ferie er til stede. For ældre mennesker er soveværelserne lidt trange, og det kan være svært at rede sengene på grund af skrå loft. Lejligheden er skønt centralt beliggende, og man har en dejlig, ikke synlig terrasse til at slappe af og solbade.
GastDeutschlandAI Oversat
4.5 ud af 5
Feriehuset er hyggeligt og velegnet til 4 til 6 personer. Da huset ikke har nogen have, er det efter vores mening mindre velegnet til små børn. De to soveværelser ovenpå er lidt trange for høje mennesker på grund af loftsskader.
Indretning
Kalender
Om området

Dit servicekontor i nærheden
Esmark Søndervig
Lodbergsvej 18
6950 Ringkøbing
Telefon: +45 69 15 96 11
Email: sondervig@esmark.dk
2.328
2.328
2.328
Oplistet i: Områder Søndervig Lodbergsvej 159B, 6950 Ringkøbing