Skønt sommerhus med udesauna, panoramudsigt og egen bunker

Lodbergsvej 125, Søndervig - Sommerhusnr.: ii1358

Antal personer
6 pers.
Nærmeste strand
150 m
Nærmeste indkøb
400 m
Husdyr ikke tilladt
Udesauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Gratis fiberbredbånd
Fibernet
Ikke ryger hus
Ingen opladning af elbil
Ladning
Varmepumpe: Luft til luft
Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #0Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #1Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #2Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #3Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #4Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #5Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #6Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #7Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #8Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #9Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #10Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #11Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #12Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #13Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #14Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #15Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #16Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #17Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #18Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #19Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #20Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #21Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #22Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #23Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #24Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #25Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #26Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #27Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #28Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #29Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #30Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #31Sommerhus ii1358 på Lodbergsvej 125, Søndervig - Billede #32
1 / 33

Tæt på både centrum og kun 150 meter fra stranden venter dette unikke og fint indrettede sommerhus på jer. Sommerhusets absolutte højdepunkt er ikke kun den korte afstand til stranden, men også udendørsområdet med terrasse, udesauna, petanquebane og egen bunker!

Lyden af havet og fantastisk udsigt

Sommerhuset på Lodbergsvej 125 er fordelt på 110 m2 og er udstyret med opvaskemaskine, vaskemaskine, tørretumbler, elradiatorer samt en energibesparende varmepumpe. Der er plads til 6 sovende personer i selve hovedhuset. Dernæst er der plads til yderligere 4 personer i køjesenge i annekset. På den flisebelagte terrasse kan I tænde op i gasgrillen og nyde et lækkert måltid sammen med familien.

Som noget helt særligt har Lodbergsvej 125 sin helt egen bunker i haven, som I kan komme ind i. 

150 meter til havet og stor lukket solterrasse

Som noget helt ekstraordinært på denne grund finder I en udendørs sauna og udebruser på terrassen. På den lukkede terrasse er der rig mulighed for både at solbade og spille petanque. I kan med fordel benytte jer af udebruseren, hvis I ønsker at blive kølet lidt ned. Trænger I til at blive gennemvarme, så kan I hoppe en tur i saunaen, som står lige ved siden af. Udebruseren kan benyttes fra april til november.

Forkæl jer selv med denne lille oase, hvor I kan koble af og komme væk fra det hele. Især på solrige dage kan I tilbringe mange timers afslapning oppe på den lukkede terrassen som ligger ovenpå bunkeren og blot nyde lyden af Vesterhavets brusende bølger, ikke mindst den fantastiske udsigt og den flotte blå himmel. Sommerhuset råder over 2 dejlige, nyere badeværelser med håndklædetørrer, gulvvarme og varmepumpe, som sikrer en energibesparende og behagelig temperatur.

Tæt på både by og hav på Lodbergsvej 125

Beliggenheden, kun 400 meter fra Søndervigs centrum, giver dig mulighed for at lade bilen stå og tage på indkøb eller gå en tur ind til byen. På blot få minutter kan du nå bageriet, supermarkedet og en af de hyggelige caféer. Glæd jer til et smukt feriehus i Søndervig, med en god beliggenhed i den populære badeby, som byder på en af Danmarks smukkeste strande.

  • Soverum:4
  • Bolig-/Grundareal:110 / 1737 m²
  • Renoveret / Byggeår:2018 / 1978
Lokalkontor

Esmark Søndervig
Telefon: +45 69 15 96 11
E-mail: sondervig@esmark.dk

Nøgleudlevering

Nøglen kan afhentes fra kl. 15.00, men vi udleverer den også gerne tidligere på dagen, hvis feriehuset er klar til indflytning før tid.

DeutschlandAI Oversat

4.5 ud af 5

Feriehuset ligger lige bag klitten i umiddelbar nærhed af stranden. Alligevel kan man også problemfrit gå ind til byen og handle. Husets opdeling samt de ekstra overnatningsmuligheder (tilbygning) gør det muligt for to familier at have et behageligt ophold.

DeutschlandAI Oversat

4.5 ud af 5

Feriehuset er meget smukt beliggende, kun en kort gåtur fra stranden og byens centrum. Så man kan også let nå restauranter, bageri, supermarked og butikker til fods. Ejendommen er også dejligt stor med en terrasse og skur. Husets specielle kendetegn er den anden terrasse bygget på en gammel bunker. Her kan man spille boccia eller bruge saunaen. Den udendørs bruser virkede desværre ikke der. Hovedsoveværelset og badeværelset er meget flot indrettet, og der er meget plads. De andre soveværelser er lidt små, men har alle et skab. Køkkenet og stuen har alt, man behøver, og tilstrækkelig plads til 6 personer.

DeutschlandAI Oversat

4.5 ud af 5

Huset tilbyder alt, hvad man har brug for. Køkkenet er af meget høj kvalitet, hovedbadeværelset er meget komfortabelt med den store bruser. Napoleon gasgrillen er top. Sengene er ekstremt behagelige, og det er fantastisk, at der er så mange skabe. Det hjælper med at holde orden.

DeutschlandAI Oversat

5 ud af 5

Vi har holdt en uges ferie med to små børn i Søndervig. Sommerhuset var rent og pænt, vi havde alt, hvad vi havde brug for. Der manglede et par køkkenredskaber som bagepapir eller en opvaskesvamp. Ved problemet med saunaen fik vi hjælp samme dag. Sommerhuset ligger meget centralt, man kan gå til stranden og en dagligvarebutik. Perfekt med små børn.

DeutschlandAI Oversat

4 ud af 5

Et smukt hus, hvor 6 personer virkelig kan bo, med nok stole, bestik, porcelæn, glas, ovnfaste fade og gryder, endda spil og legetøj er tilgængelige.

Danmark

5 ud af 5

Flot og dejligt hus.

DeutschlandAI Oversat

5 ud af 5

Et dejligt hus. Meget tæt på stranden og byen. Til fods eller på cykel kan alt hurtigt nås. Kan med glæde anbefales.

Indretning

Kalender

Om området

Søndervig Kontor

Dit servicekontor i nærheden

Esmark Søndervig

Lodbergsvej 18
6950 Ringkøbing

Telefon: +45 69 15 96 11
Email: sondervig@esmark.dk