Stort feriehus til 16 personer med spabad og sauna tæt på stranden

3.5
icon
icon
icon
icon

Blåbærvej 2, Vedersø Klit

- Sommerhusnr.: LL1124
16 pers.
Antal personer
400 m.
Nærmeste strand
500 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Hund tilladt
6 pers.
Standvandspa
2 pers.
Tømmespa
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Fibernet
Gratis fiberbredbånd
Ikke-ryger hus
Ladning
Ingen mulighed for opladning af elbil
Gæsterne siger: icon icon

Drømmer du om at holde en ferie tæt på Vesterhavet med hele den store familie eller nogle i vennekredsen? Så bør du helt sikkert tage et nærmere kig på dette sommerhus i Vedersø Klit. Sommerhuset rummer plads til hele 16 personer og ligger kun 400 meter fra den brede sandstrand. Indretningen byder blandt andet på 2 spabade, en sauna og alle praktiske nødvendigheder – og hunden er også velkommen her!

Rummeligt sommerhus med gode praktiske faciliteter 

Dette store feriehus på Blåbærvej 2 i Vedersø Klit er et oplagt valg til en ferie med den store familie eller alle vennerne for op til 16 personer. Feriehuset byder på 467 kvadratmeter, der blandt andet indbefatter 9 soveværelser og 4 toiletter/badeværelser. Der er sørget for alle praktiske faciliteter, så de huslige pligter ikke kommer til at fylde noget særligt på ferien, selv om I er mange. I får både 2 opvaskemaskiner, 2 vaskemaskiner, 2 tørretumblere samt en hurtig og stabil internetforbindelse til fri afbenyttelse. De 2 TV-apparater på hhv. 42” og 65” er kun tilsluttet tysk tv (Astra). Videre er sommerhuset udstyret med et ekstra grovkøkken. Dvs. 2 kogeplader og mange gryder/pander samt 2 ovne, 2 køleskabe og en stor fryser. I stueetagen er der gulvvarme i de 2 stuer, køkkener og de 3 toilet/badeværelser samt spa-rum.

Hele 4 badeværelser, 2 spabade og sauna

Frygt ej for lange køer til badet om morgenen: Det rummelige feriehus er nemlig indrettet med 4 badeværelser (og en varmtvandsbeholder på 600 L). Desuden finder I også et par ekstra feriehøjdepunkter her i form af 2 spabade – en standvandsspa med plads til 6 personer og en tømmespa med plads til 2 personer – og en sauna, så I kan krydre ferien med afslappende wellnessoplevelser.

Kæmpestor naturgrund og alsidige terrasser 

Sommerhuset råder ikke kun over mange kvadratmeter indenfor. Det er også placeret på en mere end 3740 kvadratmeter stor plænegrund. I får derfor et alsidigt uderum med masser af terrasseplads og have. Terrassen har både en åben, overdækket og afskærmet del, og i den velholdte have står gyngestativet klart til at underholde de yngste feriegæster. Hunden vil elske at kunne tumle på græsplænen.

Der er sørget for godt med havemøbler og liggestole, så alle feriegæster kan få en plads i solen – og med en praktisk gasgrill samt Weber Trækulsgrill kan I hurtigt og nemt tilberede aftenens feriemiddag.

Kun 400 meter til stranden og 500 meter til indkøb

Fra ferieboligen er der hverken langt til strand eller indkøb. Det brusende Vesterhav ligger kun 400 meter væk, og nærmeste indkøbsmulighed ligger 500 meter væk. Det er med andre ord kun omtrent fem minutters gang, der skiller jer fra stranden og købmanden i Vedersø Klit – så det er nemt at tage en dukkert i havet eller handle ind til aftensmaden.

Det siger vores gæster om sommerhuset LL1124

DE
D.
sagde , Deutschland

Freundliches, großzüges Haus mit viel Platz für die ganze Großfamilie. Schön war auch, dass man sich durch den vielen Raum auch mal aus dem Weg gehen konnte und Ruhe hatte.
Viele Spiele für Kinder im Haus.
Zum Glück keine Konsole.
Wir würden wieder kommen

DK
D.
sagde , Danmark

Vi var meget tilfreds med huset. Vi var 14 personer (3 generationer). Der var god plads til både børn og voksne både ude og inde. Der manglede absolut intet. Dejligt med så vel udstyret køkken. Opholdsrummene var hyggelige, og vi følte os virkelig velkommen.

DK
D.
sagde , Danmark

Et dejligt feriehus, vi kunne godt komme igen engang,

Se flere anmeldelser


Soverum:9
Bolig-/Grundareal:467 / 4.201
Renoveret / Byggeår:2021 / 1972

Køkken:

Køleskab, fryser (300 L), Microbølgeovn, Opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, Fladskærms-tv, Parabol (tyske kanaler), DVD, radio.

Bad:

Standvandsspa, Tømmespa, 4 badeværelser (Gulvvarme).

Sovepladser:

3 Dobbeltsenge, 10 Enkeltsenge

Øvrige:

Fiberbredbånd, sauna, Vaskemaskine, Tørretumbler, Barneseng, Barnestol, klinker med gulvarme i stue, trælaminat i soveværelse, afskærmet terrasse, Overdækket terrasse, Åben terrasse, Havemøbler, Liggestole, Gasgrill, gynge.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitikSitemap
Søger...